علائم پوکی استخوان

علائم پوکی استخوان

پوکی استخوان معمولا در مراحل اولیه علامت خاصی ندارد و علایم آن کم کم یعد از اینکه بیماری پیشرفت کرد خود را نشان می دهند، بعضی از علائم شایع شامل:   -  درد مفاصل   -  مشکل در ایستادن   -  مشکل در راست نشستن   -  کوتاه شدن قد در گذر زمان   -  آسان شکستگی استخوان با ضربات کم شدت هرچند پوکی استخوان، بخودی خود دردناک نبوده، اما شکستن استخوان در اثر پوکی استخوان دردناک می باشد، معمول ترین شکستگی استخوان در این بیماری شکستن استخوان های ستون فقرات می باشد.

پوکی استخوان

پوکی استخوان

پوکی استخوان (Osteoporosis) بیماری شایعی است که باعث ضعیف شدن استخوان ها شده و خطر شکستگی استخوان ها را افزایش می دهد. زمانیکه شما دچار پوکی استخوان هستید، با افتادن های عادی و یا ضربه های معمولی و یا در مراحل شدید حتی با یک سرفه ممکن است استخوان های شما بشکند. شکستگی های مربوط به پوکی استخوان، معمولا در لگن، مچ دست و ستون فقرات رخ می دهد.استخوان بافتی زنده در بدن بوده که دائما جذب و جایگزین می شود. پوکی استخوان، زمانی رخ می دهد که تولید استخوان های جدید با مرگ استخوان های قدیمی برابر نمی باشد.پوکی استخوان، در زنان و مردان و همه نژادهای مختلف انسان ها را رخ میدهد با اینحال افراد سفید پوست و زنان آسیایی (بخصوص زنان بعد از سن یائسگی) در خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری می باشند. داروها، رژیم غذایی سالم و ورزش می توانند در پیشگیری و درمان این بیماری کمک نمایند.

بیماری ها با علائم مشابه سرماخوردگی و آنفولانزا

بیماری ها با علائم مشابه سرماخوردگی و آنفولانزا

سینوزیت، برونشیت، عفونت گوش، پنومونی؛ می تواند تهدید کننده زندگی باشد گرفتگی سینوس، عفونت خفیف گوش بیماری ها دست ها را اغلب بشویید، از تماس نزدیک با کسی که علائم آنفلوانزا دارد جلوگیری کنید، واکسن سالانه آنفولانزا بزنید شستن مرتب دستها، جلوگیری از تماس نزدیک با فرد سرماخورده جلوگیری داروهای ضد گرفتگی، داروهای مسکن و یا کاهش دهنده تب ؛ داروهای ضد سرفه و داروهای سرماخوردگی نباید به بچه های کوچک داده شود؛ داروهای ضد ویروسی تجویزی برای آنفولانزا ممکن است در بعضی موارد داده شود؛ برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان با پزشک خود تماس بگیرید. ضد گرفتگی بینی، مسکن درمان &...

آیا علائم آنفولانزا است یا سرماخوردگی؟

آیا علائم آنفولانزا است یا سرماخوردگی؟

هنگامی که بیمار هستید از کجا می فهمید علائم آنفلوانزا است یا سرماخوردگی؟ دمای خود را اندازه بگیرید. نشانه های آنفولانزا اغلب مشابه علائم سرماخوردگی هستند همراه با با احتقان بینی، سرفه، درد و ناراحتی. اما سرماخوردگی به ندرت علائم تب بالای 101 درجه دارد. با علائم آنفولانزا احتمال ابتلا به ویروس آنفولانزا در ابتدا وجود دارد. درد بدن و عضلات نیز بیشتر از آنفولانزا است. این جدول می تواند به تعیین اینکه آیا علائم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا دارید کمک کند.   آنفولانزا سرماخوردگی علائم معمول؛ بالاتر (100-102 درجه فارنهایت؛ گاهی اوقات بالاتر، مخصوصا در کودکان جوان)؛ 3 تا 4 روز طول می کشد گاهی اوقات، معمولا خفیف تب معمول...

علائم سرماخوردگی چقدر طول می کشد؟

علائم سرماخوردگی چقدر طول می کشد؟

نشانه های سرماخوردگی معمولا حدود یک هفته طول می کشد. در طی سه روز اول که علائم سرماخوردگی را مشاهده می کنید، سرماخوردگی شما مسری است. این به این معنی است که می توانید سرماخوردگی را به دیگران منتقل کنید. اگر علائم سرماخوردگی پس از یک هفته بهبود نیافت، ممکن است عفونت باکتریایی باشد، به این معنی که ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است علائم سرماخوردگی را با رینیت آلرژیک (تب یونجه) یا عفونت سینوسی اشتباه بگیرید. اگر نشانه های سرماخوردگی به سرعت شروع شود و پس از یک هفته بهبود یابد، معمولا سرماخوردگی است و حساسیت نیست. اگر علائم سرماخوردگی بعد از یک هفته بهبود نیافت، به پزشک مراجعه کنید ببینید آیا آلرژی دارید یا سینوزیت ایجاد شده است.