راه های درمان ترش کردگی معده در بارداری

راه های درمان ترش کردگی معده در بارداری

زنان باردار از عمده افرادی محسوب می شوند که به دو دلیل در معرض ترش کردگی دائمی قرار دارند: نخست آن که ترشح هورمون ریلکسین – که در این دوره مشغول آرام و نرم کردن مفاصل و بافت های پیوندی با هدف تسهیل خروج نوزاد از مجرای تولد است – روند گوارش را در شما کند می کند. نتیجه آن که غذا برای مدت طولانی تری در معده شما می ماند و باعث تولید اسید بیشتری می شود. و دلیل دوم این است که فرزند در حال رشد شما در رحم، فشار زیادی به معده و اسفنکتر تحتانی مری وارد می آورد که خود احتمال برگشتن اسید را به داخل مری افزایش می دهد.
خوب، حالا یک مادر باردار باید با این حالت ناخوشایند چه کند؟ برای کاهش این درد می توانید این پنج نکته را در نظر بگیرید:
 
1.در حجم کمتر اما دفعات بیشتری غذا بخورید
ریچل برندیز، متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه در دوره بارداری در آتلانتا می گوید پرخوری باعث بدتر شدن ترش کردگی می شود: «وقتی باردارید، معده شما فضای کمتری برای بزرگ تر شدن دارد». و حفظ یک رژیم غذایی معقول نه تنها مانع از ترش کردگی در کوتاه مدت می شود، بلکه در طول دوره بارداری نیز احتمال این اتفاق را کاهش می دهد، چرا که افزایش وزن بیش از حد مجاز در این دوره، فشار بیشتری به شکم شما وارد می آورد و خود زمینه ساز ترش کردگی می شود. برندیز توصیه می کند، به جای خوردن سه وعده غذا در روز، 6 وعده کوچک تر بخورید.
 
2.غذاهای محرک ترش کردگی را حذف کنید
موارد محرک ترش کردگی به صورت کلی عبارتند از غذاهای اسیدی، مانند مرکبات و گوجه، غذاهای چرب یا سرخ شده، غذاهای ادویه دار تند، شکلات، قهوه و نوشیدنی های کربنات دار و الکل .
 
3. روی مایعات و غذاهای رقیق متمرکز شوید
برندیز می گوید: «غذاهای رقیق و مایع مانند احتمالا مشکلات کمتری در مقایسه با غذاهای جامد به وجود می آورند، چرا که سریع تر در معده حرکت می کنند». سوپ، غذاهای رقیق، ماست، میلک شیک، شیک های پروتئینی و پودینگ انتخاب های خوبی در این زمینه اند. به غذاهایی توجه بیشتر نشان دهید که حاوی مقادیر زیاد پروتئین می باشند، از قبیل شیر یا ماست و میزان مصرف غذاهای جامد را به حداقل برسانید. برندیز می افزاید: «غذاهای جامد را به آهستگی و آن قدر بجوید که به صورت مایع درآیند». در مطلب دیگری به انواع غذاهای رقیق مناسب این دوره می پردازیم.
 
4. درست و هشیارانه بخوابید
برای جلوگیری از ترش کردگی هنگام خواب، دست کم سه ساعت پیش از آن که بخوابید، از خوردن خودداری کنید. سعی کنید زیر سر و پاهای تان بلندتر باشد و اگر تاکنون عادت به خوابیدن به پهلوی چپ نداشته اید، این کار را از حالا شروع کنید. اسید معده برای ورود به مری باید رو به بالا حرکت کند و با درست خوابیدن چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
 
5. استفاده از آنتی اسید تام (ساخته شده از شکر و کربنات سدیم)
برای تسکین حالت ترش کردگی بد نیست از آنتی اسیدهای تام یا سایر آنتی اسیدهای حاوی کلسیم استفاده کنید. با این حال به گفته خانم برندیز، «مصرف زیاد کلسیم می تواند جذب آهن را متوقف کند، به همین خاطر، از این آنتی اسیدها هنگام مصرف مولتی ویتامین های مخصوص دوره بارداری بپرهیزید این استفاده بیش از حد و نابجا زمینه ساز جذب بیش از حد کلسیم می شود که خود ممکن است به آنمی (کم خونی) بینجامد. اگر میزان استفاده از آنتی اسید به ده بار در روز رسید ،با پزشک تان صحبت کنید. شاید لازم باشد احتمال ایجاد اولسر (زخم های داخلی) یا هیاتال هرنیا (بیرون زدگی بخشی از معده که به قفسه سینه می چسبد) را مورد بررسی قرار دهد یا تجویز جدیدی کند.
همچنین از مصرف آنتی اسیدهای حاوی آلومینیوم (از قبیل آلومینیوم هیدروکساید یا آلومینیوم کربنات) بپرهیزید. این نوع آنتی اسید می تواند موجب یبوست شود و حتی در صورت استفاده در دزهای بالا، به مسمومیت بینجامد؛ از درمان های حاوی آسپیرین طی دوره بارداری باید خودداری کرد؛ از درمان های حاوی سدیم بی کربنات (جوش شیرین) یا سدیم سیترات یا هر دو بهره بگیرید. هر دو مورد، دارای مقادیر بالای سدیم می باشند که آب بدن تان را حفظ می کند.
 

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۱۴