نشانه های دوقلو باردار بودن

نشانه های دوقلو باردار بودن

دوقلو باردار بودن برای هر زنی میتواند بهترین خبر زندگی اش باشد اما چگونه بدون آزمایش چگونه میتوان فهمید که دوقلو باردار هستید؟
تفاوت‌هایی بین دوران حاملگی زنانی که دو قلو باردار هستند با بارداری‌های معمولی وجود دارد. در این مطلب به 5 مورد از این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم.
دوران حاملگی زنانی که دو قلو باردار هستند متفاوت از دوران بارداری معمولی است. در زیر به برخری نکات درباره این موضوع اشاره می‌‎کنیم.

پرخوری
شاید با خودتان فکر کنید این که دوقلو حامله هستید یعنی باید به اندازه سه نفر غذا بخورید. اما این طور نیست. چه یک بچه را باردار باشید چه دو تا، میزان مواد غذایی‌ که در روز نیاز دارید بستگی به وزنی دارد که قبل از بارداری داشته‎اید.

شکم بزرگ
در حالی که مادران باردار معمولی گاهی می‎توانند حاملگی‎شان را پنهان کنند، مخصوصا در ۶ ماه دوم سال که لباس‌ها ضخیم‌تر هستند، مادرانی که دوقلو باردارند مخصوصا از هفته ۸ تا ۱۲ به بعد شکمشان بسیار بزرگ‌‎تر از حد معمول می‎شود. به حدی که راه رفتن را هم گاهی برایشان سخت می‎کند.

مراقبت‌های ویژه
همیشه وقتی خانم‌ها باردار هستند باید بارها به پزشک مراجعه کرده و روند رشد فرزندشان را بررسی کنند. اما وقتی مادری دوقلو باردار باشد این موضوع جدی‎تر می‎شود. چون رشد دو فرزند در رحم مادر پیچیده‌تر است. باید اسکن‌‎ها و بررسی‌ها بیشتر شود تا در صورت وجود هرگونه مشکل سریعا برطرف شوند.

ریسک بیشتر
نه تنها برای بچه‌ها بلکه برای مادر هم دوقلو حامله بودن به معنی ریسک بیشتر است. پزشکان هر حاملگی دوقلو را های ریسک می‌دانند. مشکلاتی که ممکن است برای مادرانی که یک فرزند حامله هستند به وجود بیاید یا مادرانی که دوقلو حامله‌اند مشابه است اما احتمال به وجود آمدن این مشکلات برای مادرانی که دوقلو حامله‌اند بیشتر است.

زایمان زودرس
بیش از نیمی از خانم‌هایی که دوقلو باردار هستند، دچار زایمان زودرس (زودتر از ۳۷ هفته) می‎شوند. در نتیجه استراحت بعد از زایمان آن‌ها زودتر شروع می‌شود اما جایش را به درمان می‌‎دهد. معمولا باید این دوران را به استراحت گذراند و نمی‎شود مثل دوران بعد از زایمان‌‎های معمولی با آن رفتار کرد و برای مثال سر کار رفت.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۰